Nachádzate sa tu: kachlovepece-krby.sk / Info Zóna
Ako správne kúriť
dňa 16.07.2014, autor: Priatelia zeme CEPA


V dnešných alternatívach ukážeme jednoduché spôsoby ako ušetriť drevo v peci, krbe alebo kotly.
Väčšina z ľudí, ktorí kúria drevom, by mohla dosiahnuť rovnakú tepelnú pohodu s oveľa menšou spotrebou dreva a tým aj výrazne menšími nákladmi, časom a prácou spojenou s prípravou paliva a kúrením. V tých istých domoch, kde žijú (bez ohľadu na zatepľovanie a výmeny okien či dverí) a s tými

istými kotlami a pecami.
Chce to ale poznať základné pravidlá správneho kúrenia. Väčšina gazdov, ktorých kúrenie je už tradičnou každodennou povinnosťou, by bez váhania zdvihlo ruku na otázku, kto vie správne kúriť. Ale zadechtované komíny a ohniská a najmä obrovské siahovice palivového dreva pri väčšine rodinných domov svedčia o opaku.
Palivové drevo bolo až donedávna dostupné všetkým, čo ho potrebovali. Ľudia neboli finančne nútení uvažovať o jeho účinnom spaľovaní a pri kúrení postupovali intuitívne – vždy, keď plameň v peci slabol, prikladali. A tak, aj keď sa v domoch kúrilo drevom po veľa generácií, väčšina ľudí sa nenaučila správne kúriť.
Všetky potrebné informácie nájdete v brožúrke o správnom kúrení drevom pre užívateľov pecí, krbov a kotlov na drevo
Viac informácií o inteligentnej energetike nájdete na našom Energoportáli. Prečítajte si náš pozičný dokument, ak Vás zaujíma ako udržateľne využívať biomasu.

Keramický ateliér Štefan Kaufmann

Na pažiti 4-D,
900 21 Svätý Jur


Mobil: 0903 452 154
E-mail: obchod@kachlovepece-krby.sk

 

Úrad na ochranu osobných údajov Slovenskej republiky nám pridelil registračné číslo 201422337 a zaslal nám potvrdenie o registrácii. Internetový obchod www.kachlovepece-krby.sk má registrovaný systém v súlade so zákonom SR:č. 122/2013Z.z.

Kde nás nájdete:

(c) 2010 - 2014. Keramický ateliér Štefan Kaufmann. Všetky práva vyhradené.
Created by CTS Europe s.r.o.